piątek, 30 maja 2014

Nasze osobiste problemy też mają swoja przyczynę...

Dlaczego istnieje cierpienie ?...

Istnieje 5 głównych przeszkadzających emocji, są to: duma, przywiązanie, gniew, zazdrość i niewiedza (zwana głupotą) Łączą się one w wiele różnych kombinacji...ale.. do rzeczy ;)

Jeżeli chodzi o sytuacje gdy np. ulegamy różnym urazom,  wypadkom czy też wszystko wydaje nam się trudne...jest wynikiem wrażeń nagromadzonych poprzez dumę..Wszystko co" stałe i solidne" to duma .
...Jeżeli chodzi o dumę, dobrze jest uświadomić sobie ,że wszyscy posiadamy tę samą naturę i jesteśmy równi. Taka praca z tą właśnie emocją jest dość ważna ,tak sądzę ;)
Przykład: nasze ciało.

Jeżeli sytuacje szybko zmieniają się w naszym życiu albo jeśli parzymy się czy płonie nam mieszkanie lub choinka w święta...jest to wynikiem starego pożądania/przywiązania.. Jest to element ognia. 
Dobrze jest wiedzieć ,że dawanie jest czymś znacznie ważniejszym i właściwszym od chciwości...Warto życzyć innym tego czego np. nam nie udało się  osiągnąć:) 
Przykład: temperatura naszego ciała.

A jeśli mamy w sobie  dużo lęków, myślimy  wciąż o dobrej polisie czy ubezpieczeniu i mamy 15 rożnych zabezpieczeń w drzwiach...często  zalewa nas sąsiad czy żyjemy w miejscu gdzie są powodzie...to dobrze  rozumieć ,że to efekt starego gniewu...Nasza agresja czy choleryczność tu ma swoją przyczynę.
I mamy tu element wody.Tu fajnie jest rozumieć ,że inni są raczej  bardziej pomieszani niż źli...i że każdy chce być szczęśliwy...rozwijajmy współczucie.
Przykład: płyny w naszym ciele.

Spotykając się z sytuacjami typu: tu mnie nie lubią a tu wciąż obgadują...czy poczucie ciągłych intryg to znak ,że dojrzała  stara zazdrość...Jest to element wiatru. Życzymy tu innym tego czego pragną :)
Przykład : nasz oddech.

Poczucie ciągłej nudy, gdzie byśmy nie byli i czego nie robili jest starym wrażeniem spowodowanym  niewiedzą.
Przyczyną jest brak konstruktywnych , dobrych działań. Dobrze jest uświadomić sobie ,że zbyt duża ilość przehulanego czasu, zbyt duża ilość rożnych używek czy czytanie tzw. głupich czasopism może i zapewne ma taki oto wpływ na nasze takie oto tu i teraz...Blokujemy swoją wlaną przestrzeń...jest to element Przestrzeni. Są metody pracy z niewiedzą, medytacje czy równie ważny kontakt ze strumieniem błogosławieństwa.
Przykład: nasza przestrzeń.

Dobrze jest starać się intelektualnie zrozumieć "jakimi rzeczy są".

Bycie świadomym ma to duże znaczenie w związku z jakością naszego życia i innych wokół nas.

Sami decydujemy o dramatach i komediach własnego życia:)
2 komentarze: